Šachoví špunti bojovali

Antonín Surma

24. 4. 2006

Dům dětí a mládeže Frýdek-Místek ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou uspořádal v sobotu 22. dubna 2.kolo šachového turnaje „O krále a královnu šachových špuntů“. Vítězové svých kategorií se stávají KRÁLEM a KRÁLOVNOU pro daný měsíc, tz. duben. Turnaj se konal v termínu prvního slunečného víkendu, proto účast 28 malých šachistů nebyla překvapením.
Tento turnaj je výjimečný tím, že se ho mohou zúčastnit jen děti do 7 let. Své první příležitosti zahrát si opravdový turnaj tak dostávají děti, které navštěvují šachové kroužky v rámci docházky do mateřské školy, kde se během roku pod vedením zkušených trenérů naučily všechna šachová pravidla (někteří i ZŠ). „Šachoví špunti“ se od prvních tahů pustili do tuhých bojů a pro vedoucí šachových kroužků byla radost pohledět, s jakým zaujetím pro hru děti hrály. Po pěti kolech byl stav velmi vyrovnaný, až 6 hráčů bylo aspirantem na vítěze, proto muselo na řadu přijít pomocné hodnocení. V něm vyšel nejlépe a z vítězství – titulu KRÁLE se radoval David Šigut z 1. ZŠ, druhé místo připadlo na Dominika Kotka z Frýdlantu a bronzovou medaili si odnesl Dominik Ramík z ZŠ Nová Ves. Dívky to neměly v chlapecké konkurenci vůbec jednoduché, o to cennější je umístění Natálky Kaňákové z Frýdlantu, která skončila ve své kategorii na nejlepším umístění, proto ji titul KRÁLOVNA zaslouženě patří. Druhé místo vybojovala Anička Nováková z MŠ Slezská F-M, třetí Erika Minářová z MŠ Anenská.
Poslední kolo našeho seriálu se uskuteční 13. května 2006 v 8.45 hod v reprezentačních prostorách Národního domu ve F-M.