Šachový krajský přebor

Antonín Surma

3. 4. 2006

Vyhráli Krajský přebor mládeže v rapid šachu

Mládež Beskydské šachové školy se zúčastnila v sobotu 1.dubna 5.turnaje Krajského přeboru mládeže v rapid šachu v Dolním Benešově. Organizátoři připravili pro šachisty skvělé podmínky a ti se jim odměnili výbornou hrou. V sázce bylo mnoho, všichni bojují o body do celkového hodnocení krajského přeboru, protože jen první dva až tři, mají zajištěný postup na Mistrovství České republiky.
První primát získala Beskydská šachová škola již na úvod přeboru, když byla vyhlášena nejpočetnější výpravou, celkem hrálo 36 dětí z FM. Naši šachisté se představili ve skvělém světle, když dokázali zvítězit ve všech kategoriích a k tomu přidat i řadu dalších medailových umístění. Trenéři Karel Pliska, Stanislav Pavelek a Ivo Mičulka své svěřence jen chválili a všichni slíbili, že Beskydská šachová škola ovládne i závěrečný 6.turnaj, který se uskuteční ve Frýdku-Místku v sobotu 6.5. v hlavním sále Národního domu. A kdo získal medaile ?