Slunečné Loučení s oválem

atletika

29. 10. 2015

Pro nejmladší děti připravili pořadetelé z atletického oddílu TJ Slezan závod na 200 m a mezi děvčaty vybojovala vítězství pro domácí barvy Vendula Maršálková a mezi chlapci vyhrál Lucas Pavelka.

Další kategorie běžela 400 m a tam putovalo vítězství do Kopřivnice zásluhou Barbory Udvarosové a do Jablunkova díky Vojtovi Kulichovi. Všichni ostatní již běželi 800 m a hned v prvním závodě byla nejlepší frýdecko-místecká Julie Hrčková za 2:57.6 min, mezi chlapci kopřivnický Daniel Hanzelka. V přípravce zůstala obě vítězství doma, když skvělý výkon předvedla Anna Cagašová, která vyhrála s obrovským náskokem ve výborném čase 2:32.1 min, chlapce ovládl Ondra Pavelek za 2:37.0 min. V mladších žácích zvítězil opět běžec Slezanu Thomas Hlavačka v čase 2:31.3 min, další vítězství pro pořádající oddíl přidala ve starších žákyních Eliška Kopcová 2:24.1 min.  mezi dorostenkami Iveta Rašková, která zvládla dva ovály stadiónu za 2:22.8 min a mezi dorostenci Sergej Tkach, který doběhl v čase 2:11.6 min. Závod žen na 800 m se stal kořistí slezanských juniorek, když vyhrála Veronika Siebeltová za 2:22.6 min, před Kateřinou Siebeltovou 2:27.3 a Natálií Závorkovou 2:33.6 min. Mezi ženami nad 35 let vybojovala druhé místo Klára Maštalířová. Na muže čekalo 1500 m a z našich se prosadil na druhé místo Sergej Tkach v čase 4:29.7 min, třetí byl Daniel Raška 4:41.1 min. Mezi muži nad 35 let doběhl druhý Michael Václavík 4:55.0 min. Všem blahopřejeme.