Sportovní úspěchy za šachovnicemi

Beskydská šachová škola Beskydská šachová škola

13. 7. 2014

Výbornými sportovními výsledky se prezentovali členové Beskydské šachové školy na šachových turnajích ve Spojených státech amerických a České republice.

Karviná  OPEN – 4. místo Vojtěch Zwardoň

Ve dnech 28. 6. – 6. 7. probíhal v Karviné mezinárodní šachový turnaj "Karviná OPEN 2014 – o pohár primátora". Ve startovním poli 65 hráčů z České republiky Polska a Ukrajiny měla Beskydská šachová škola svého zástupce v mezinárodním mistru Vojtěchu Zwardoňovi (FIDE ELO 2399).

Vojta získal 6,0 bodů a obsadil 4. místo.

World Open – 4. místo Sergei Azarov

Velmistr Sergei Azarov (FIDE ELO 2617), člen našeho extraligového týmu, se zúčastnil ve dnech 2. – 6. července ve Virginii mezinárodního šachového festivalu "WORLD OPEN 2014". Sergei hrál hlavní "A" turnaj a byl nasazený jako hráč číslo 10.

Z devíti partií vybojoval Sergei 6,5 bodu a skončil na děleném 4. místě – gratulujeme!

Grado CUP – Patrik Milat na 3. místě

V sobotu 5. 7. se konal 15. ročník šachového turnaje v bleskovém šachu s časovým handicapem "GRADO CUP 2014". Na startu se sešlo 59 hráčů ze tří zemí CZE, POL a UKR. Naší šachovou školu reprezentovala čtveřice hráčů a ti si vedli velmi dobře.

Mile překvapil svou výbornou hrou Patrik Milat, který obsadil 3. místo, hned za ním skončil na 4. místě IM Vojtěch Zwardoň, 8. místo obsadil IM Sergei Vesselovsky, na 14. místě skončila Kristýna Novosadová. Patrikovi gratulujeme ke sportovnímu úspěchu!