Stále bez porážky. Dobrou formu odnesly i Lovosice

Archiv

Lubomír Kavka

20. 9. 2015

Přitom začátek utkání, které se hrálo v neděli 20. září (tentokrát už od 16 hodin), nezačalo pro naše hráče zrovna nejlépe. Od úvodního hvizdu jen dotahovali náskok soupeře. Lovosice, které měly po dvou odehraných zápasech stejný počet bodů, byly efektivnější v koncovce.
Středočechy střelecky táhlo duo Jiří Bouček a Jiří Motl, které dohromady nasázelo patnáct branek. Ještě ve 24. minutě svítilo na ukazateli hrozivě vypadající skóre 8:13. Svěřenci Aleše Chrastiny se však dokázali ještě do poločasu dostat na kontakt. Dvěma trefami k tomu přispěl Petr Kichner, navíc další góly přidali Martin Pomichálek a Adam Gřešek. Po prvním poločase jsme tak už prohrávali o jedinou branku.
Po změně stran jsme se dostali poprvé v zápase do vedení, ale pouze jednogólového. Lovosice však ihned průběh otočili. Ale výraznější náskok už si nevypracovaly. Naopak. Když se našim podařilo vyrovnat na 17:17, následně dokázali odskočit na 21:18. A to byl, jak se později ukázalo, rozhodující náskok v celém střetnutí.
Hostující házenkáři sice dokázali několikrát snížit, ale ani jednou se jim už nepodařilo vyrovnat. Nakonec se tak naši hráči mohli radovat z cenného a zaslouženého vítězství 27:24, díky kterému se dostali na třetí místo v tabulce.
„Dneska jsme předvedli slušný výkon, dobře jsme bránili, i když v prvním poločase jsme prohrávali už o pět branek. Udělali jsme totiž pět technických chyb a nedali osm gólovek,“ upozornil trenér SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.
„Ve druhém poločase jsme už dokázali šance proměňovat, navíc znovu výborně zachytal Honza Marenčák,“ pochválil Chrastina brankáře, který kvůli zraněním Víta Pyška a Petra Štolcara momentálně zastává post brankářské jedničky.
Proti Lovosicím se navíc střelecky probudil jeden z nejlepších střelců loňského extraligového ročníku Petr Kichner, který soupeři nasázel pět gólů.
„První dva zápasy nebyly ideální z mé strany. Dneska už to konečně bylo lepší, tak doufám, že mi to nějakou dobu vydrží. Máme ale širší kádr a je jenom dobře, že se střelecky prosazují i ostatní kluci,“ řekl po zápase Petr Kichner.

SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 27:24 (12:13)
Sestava a branky SKP F-M: Marenčák, Kula – Bosák 2, Klaban 1, Pomichálek 1, Meca 1, Mynář 2/1, Petrovský 7/1, Gřešek 2, Vacula, Toms, Kichner 5, Barvík, Strack 3, Rajnoha 3, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.
Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Diváci: 456.