TŘINEC – FM 3:3 (3:1)

18. 3. 2006

Okresní derby nenašlo vítěze
FOTBAL TŘINEC – FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK 3:3 (3:1)
Fotbal dvou rozdílných poločasů se odehrál v okresním derby mezi Třincem a Frýdkem-Místek. Střetnutí nakonec skončilo remízou.

Fotbalisté Třince si to v minulém týdnu rozdali v přátelském střetnutí s Frýdkem-Místkem. Třinci bylo odloženo domácí utkání 17. kola MSFL s Kohoutovicemi, Frýdek díky počasí přišel o zajímavý duel ve Fulneku. Utkání se odehrálo na umělé trávě v Novém Jičíně. Průběh prvního poločasu vyzněl jasně pro fotbalisty Třince. „První půle byla z naší strany hodně špatná. Dopustili jsme se hrubých chyb v obranné činnosti, které soupeř dokázal trestat,“ řekl k průběhu prvního dějství trenér Frýdku Karel Orel. Skóre zápasu otevřeli v 10. minutě hráči Třince, kteří překonali Madu po rohovém kopu. Ve 22. minutě bylo srovnáno. Krajní záložník Frýdku Matějka vyslal na branku soupeře nevydařený centr, který brankář Třince vyrážel a následnou dorážkou srovnával Němec. O pár minut později chyboval v rozehrávce frýdecko-místecký Prokeš a bylo to 2:1 pro Třinec. Ve 37. minutě Prokeš fauloval v pokutovém území a třetiligový soupeř valcířů z penalty zvyšoval již na 3:1. Druhý poločas byl ze strany Frýdku zcela odlišný. „Kluci začali druhý poločas aktivněji. Hlavně, že jsme se vyvarovali těch hrubých chyb z první půle. Podařilo se nám vyrovnat a nakonec jsme mohli duel i vyhrát, jenže Krpec ani Vojvodík své šance neproměnili,“ láteřil nad promarněnými šancemi svých svěřenců trenér Orel. Na 3:2 snižoval po Odstrčilíkově vysunutí Krpec a první brankou v dresu valcířů srovnával v 80. minutě po krátkém pobytu na hřišti střídající Ďurfina. Frýdek by měl ve středu 22. března sehrát od 18.30 hodin přípravné střetnutí s 1. FC Valašským. Zápas se bude hrát na umělé trávě v Novém Jičíně. Pokud bude zřejmé, že se víkendové zápasy budou opět odkládat, mají valcíři naplánováno další přátelské utkání na pátek 24. března od 14.00 hodin s Dolním Benešovem (také v Novém Jičíně).
Frýdek-Místek: Mada – Hrdlička (46. Pernikář), Odstrčilík, Adam, Jiří Prokeš – Matějka, Lubomír Němec, Vojvodík, Polášek – Krpec (78. Ďurfina), Žáček (61. Sklenička). Trenér Karel Orel.