Úspěšné JUDO BESKYDY.

Luděk Kubíček

2. 11. 2015

Klub s novým názvem „JUDO BESKYDY“ se sídlem ve Frýdku – Místku, který se transformoval z bývalého SK Judo Frýdek – Místek a SKP Ostrava, vyslal na republikový šampionát staršího žactva početně nejsilnější výpravu, která nezklamala ani svým sportovním výkonem. Historicky prvním zápisem titulu pro nový klub se může pyšnit Karolína Kubíčková ze Skalice, která vybojovala titul ve váhové kategorii do 63 kg. Stříbrnou medaili si připsal její oddílový kolega Šimon Filipec. Výbornými výkony se předvedli také ostatní členové výpravy, kteří přispěli ještě dalšími 5. bodovanými umístěními.  Frýdecko – místecký klub obsadil krásné 6. místo v celkovém hodnocení úspěšnosti v konkurenci 128 zúčastněných kolektivů. V soutěži staršího žactva je tak pro letošní rok nejlepší v Moravskoslezském kraji. Teprve na 16. místě skončili judisté Baníku Karviná, 30. místo obsadila TJ Ostrava a až 44. skončil největší klub kraje Baník Ostrava. V nejbližší době čeká beskydské judisty krajský přebor nejmladších benjamínků v Opavě, kde budou za vysoké účasti také patřit k favoritům soutěže.

V současné době prožívá klub období mimořádného zájmu především nejmladších dětí, žáků prvního stupně základních škol. Děti trénují pod vedením zkušených trenérů ve sportovní hale policejního útvaru „Na Bahně“. Všechny bližší informace získají zájemci na www.judobeskydy.cz.