Úspěšní jen částěčně

Antonín Surma

10. 10. 2006

Extraliga dorostu – střídavé výsledky

V šestnáctičlenném startovním poli v Extralize dorostu má Beskydská šachová škola zastoupení ve dvou týmech „A“ + „B“. Oba týmy vstoupily do soutěže se značně rozdílnými cíly a můžeme se podívat, jak se jim je v úvodních dvou kolech podařilo naplnit.

„A“ družstvo jako obhájce mistrovského titulu nemá před sebou jiný sportovní cíl než obhajobu 1.místa. Los soutěže si trochu zažertoval a na úvodní 1.kolo nasadil mistrovský BŠŠ Frýdek-Místek s vícemistrem loňské ligy ŠK SŠŠ Staré Město. A na 2.kolo ambiciózního nováčka ŠK Boršice. V prestižním duelu mezi loňskými medailisty se nakonec z přesvědčivé výhry radovali dorostenci Frýdku-Místku, když své odvěké rivaly „převálcovali“ 5,0 : 1,0. Své partie vyhráli: Jan Krejčí, Jiří Kočiščák, Kristýna Novosadová, Karel Mitura a remizovali Vojtěch Rojíček a Tomáš Pecha. Ve 2.kole „B“ tým nenechal nikoho na pochybách, kdo je nad šachovnicemi pánem a zdrcujícím způsobem vyhrálo nad Boršicemi 6,0 : 0,0. Vyhráli: Vojtěch Rojíček, Jan Krejčí, Jiří Kočiščák, Tomáš Pecha, Kristýna Novosadová a Karel Mitura.
„B“ tým má za úkol sbírat především cenné zkušenosti a udržet se v Extralize. Již úvodní dvě kola napověděla, že tým opravdu bude bojovat o záchranu a bude potřebovat i trochu sportovního štěstí, které jim v úvodních dvou kolech mimořádně nepřálo. „B“ družstvo obě utkání po velkém boji prohrálo jen nejtěsnějším rozdílem 3,5 : 2,5 a jen málo chybělo k zisku prvních extraligových bodů. Bohužel ve vypjatých chvílích chyběly zmiňované zkušenosti a trochu toho sportovního štěstí. Snad se v dalších kolech bude dařit více. Bodovali: Roman Pilch 0,0 b., Jan Kozel J. 0,0 b., Magdaléna Miturová 1,0 b., Tomáš Bujnošek 1,5 b., Michaela Pavelková 0,5 b. a Matěj Svoboda 2,0 b. .