Úspěšný vstup judistů do závodní sezóny.

Luděk Kubíček

20. 3. 2015

Ve druhém kole soutěže se v Jablonci sešlo 1100 nejlepších bojovníků z 200 českých a čtyř evropských klubů. Frýdecko – Místecko reprezentovalo 10 borců, kteří vybojovali 5 medailových umístění, z toho dvě zlata. V konečném hodnocení obsadili Frýdecko – místečtí 10 místo v pořadí zúčastněných kolektivů. Obrovská konkurence a tvrdé souboje byly tou nejlepší prověrkou připravenosti mladých sportovců. Svěřenci trenérky Prőllové nezklamali. Hned v úvodu dvoudenní soutěže skvěle bojovali mladší žáci. Eliška Kubíčková s přehledem zvítězila a Ondřej Sláma bral bronz. Oba tvyužívají k tréninku základny „Na Bahně“ ve Frýdku-Místku v Dobré a Raškovicích. V kategorii starších žaček se ve skvělé formě předvedla Karolína Kubíčková ze Skalice, která nenašla rovnocennou soupeřku a s přehledem uhájila již druhé zlato  letošní pohárové série. Výborně zabojovala také v dorostenecké kategorii, kde vybojovala bronz, když po vyrovnaném boji podlehla o tři roky starší a zkušenější pozdější vítězce soutěže Kropáčové z Litoměřic. Dařilo se také další talentované dorostence Natálii Filipcové z Raškovic, která se zlepšuje soutěž od soutěže. Tentokrát jí její dobrá připravenost a výrazná aktivita v soubojích přinesla bronzovou medaili. Bodované sedmé místo získali Nikola Šimková a Daniel Šimek. Se střídavými úspěchy se na soutěži předvedli ještě Matěj Silvestr, Luděk Kubíček, Ondřej Chlopčík a Filip Žídek.

Trenérka Prőllová řekla. „Po mimořádné loňské sezóně začínáme i letos úspěšně. Samozřejmě je tu stále velká rezerva. Jinak by to ani nešlo. Judo prožívá v regionu velký vzestup. Máme plné tělocvičny a významnou podporu obcí a škol. Realizujeme spoustu výborných nápadů, které nám přivedou další mládež. Jen se obávám, že jsme omezeni kapacitou tréninkových ploch a počtem trenérů. Přesto tu chceme být pro všechny děti, nejen pro ty talentované. Uvažujeme o změně názvu klubu, abychom se jednoznačně vymezili ve vztahu k regionu a ostatní konkurenci.“