Archiv

Robert Schedling

16. 8. 2004

VALAŠSKÝ 1.FC – FK FRÝDEK-MÍSTEK 2:0 (1:0)

Skoro by se dalo říci, že z loňského neúspěšného týmu, který sestoupil z třetí nejvyšší soutěže do divize, nezůstal kámen na kameni. Trenérovi Karlu Orlovi tak zůstala hrstka věrných hráčů a nezkušení mladíci z dorostu. Ti se sice o své místo na hřišti perou, ale zkušenosti na čtvrtou nejvyšší soutěž v republice zkrátka chybějí. Navíc Orlovi přibyla v minulém týdnu další vráska na čele, když přišel o útočníka Skotnicu, který odešel do Hlučína.
O porážce s Valašským 1.FC nakonec rozhodly standardní situace. Tu první domácí využili ve 24. minutě, kdy přetažený centr po rohovém kopu vrátili domácí hráči zpět před branku, kde nepokrytý Šena otevřel skóre utkání. Frýdek se osmělil ve 34. minutě. Jordán se snažil kolmicí vysunout do brejku Šrámka, jeho záměr ale domácí zadáci vystihli. Do druhého poločasu nastoupili Frýdečtí hráči s jednou změnou, kdy zraněného Němce vystřídal dorostenec Hynek Prokeš. V 62. minutě zahrával Valašský další rohový kop a opět nedůsledně pokrytý Šena zvýšil na 2:0. V 68. minutě měl Frýdek velkou příležitost ke snížení stavu. Hynek Prokeš se ocitl sám před brankářem domácích, kterého však nepřekonal. O chvíli později mířil Šrámek hlavou nad. Poslední příležitost ke skórování zahodili hosté v poslední minutě. Prokeš se Šrámkem postupovali sami na posledního zadáka domácích, jenže mladík Prokeš místo přihrávky volil střelu. Jedinou mírnou náplastí pro frýdecko-místecké fanoušky může být snad fakt, že po několikaleté odmlce se do oddílu vrací mateřský podnik Válcovny plechu.
Frýdek-Místek: Jež – Aniol, Gottwald, Jiří Prokeš – Němec (46. Hynek Prokeš), Jordán, Hlavatík, Čerňák, Lys – Šrámek, Priesol. Trenér Karel Orel.