V Beskydech se bude hrát 1.liga!

Alice Zemanová

11. 4. 2016

Naposledy se tato soutěž ve Frýdku-Místku hrála v soutěžním ročníku 1992/93, kdy v soutěži startoval celek SKP VP Frýdek-Místek, pod vedením trenéra Mirka Poláka. Dnešní tým vedou trenér Přemysl Kubal a asistent Ivo Samiec. Kompletní kádr pak tvoří Tomáš Plichta, Pavel Srkal, Michal Provazník, Jakub Vašut, Tomáš Jambor, Libor Lanč, Petr Boček, Vojtěch Bažo, Michal Borski, Petr Raška, Tomáš Kaloč, Adam Kozák, Votěch Kaňok a Jan Hečko.

Před přibližně dvěma stovkami diváků nastoupila do sobotního zápasu se Slavií Hradec Králové základní sestava: Michal Provazník na nahrávce, Pavel Srkal s Přemkem Kubalou na bloku, Tomáš Plichta s Liborem Lančem na smeči, post univerzála byl již tradičně vyhrazen pro Kubu Vašuta a na liberu hrál Petr Boček. První set byl vyrovnaný, ale před druhým technickým oddechem si Beskydy vypracovaly náskok, který už udržely do vítězného konce (25:17). V setu druhém taktovku převzal Hradec a zvítězil 25:21. Na hřišti se postupně dostávali Tomáš Jambor na nahrávce a Adam Kozák na smeči. Třetí a čtvrté dějství si pak už vychutnaly Beskydy (25:23 a 25:22). Za devadesát devět minut hry tak první sudí pan Topolánek mohl ukončit zápas s vítězným skóre Beskyd 3:1. Zasloužený potlesk patřil všem hráčům ŠSK Beskydy.

Nedělní utkání s Teslou Brno již na postupu frýdeckomísteckého celku do první ligy nemohlo nic ohrozit a tak není divu, že sestava se nesla na vlně „vstanou noví bojovníci aneb mládí vpřed“. Na nahrávce nastoupil Tomáš Jambor a ze sobotní sestavy zbyl pouze Kuba Vašut na postu univerzála. Na bloku hráli Michal Borski s Vojtou Kaňokem a na smeči Adam Kozák s Petrem Raškou. Také na liberu došlo k obměně, když Petra Bočka vystřídal Tomáš Kaloč. Mladá záloha dokázala zvítězit v prvním setu (25:23), pak dva sety "urvalo" Brno. Ve čtvrtém setu už to vypadalo na tie-break, ale Brno koncovku uhrálo (26:24) a zvítězilo poměrem 3:1.