Robert Schedling

21. 5. 2006

Frýdek s přehledem přehrál Karlovice
VELKÉ KARLOVICE – FRÝDEK-MÍSTEK 0:3 (0:2)

Fotbalistům Frýdku vyšel úvod utkání. I přes neproměněné příležitosti nastříleli valcíři svému soupeři tři branky.

Druhý tým divizní tabulky začal utkání na malém hřišti v Karlovicích lépe. Již ve 2. minutě vysunul Němec za obranu soupeře Žáčka a ten střelou podél vyběhnuvšího brankáře otevřel skóre utkání. V 11. minutě využili domácí moment překvapení a po autovém vhazování šel jeden z jejich hráčů zcela osamocený na Madu, ten však čisté konto udržel. Poté to byla již plejáda šancí hostujícího týmu. Ve 26. minutě utekl Žáček a z následného centru trefil Krpec hlavou pouze do stojícího brankáře. Ve 33. minutě se Frýdek radoval podruhé. Žel však zbytečně, jelikož Němcův gól pro ofsajdové postavení nebyl uznán. Valcíři si vše napravili o dvě minuty později, když standardní situaci z poloviny hřiště prodloužil za sebe Krpec, brankář domácích míč vyrážel pouze k Úlehlovi a útočník Frýdku podruhé rozvlnil síť – 0:2. Domácí ohrožovali Madu především po standardních situacích. Také ve druhém poločase byl hostující tým aktivnější. V 54. minutě se v dobré pozici ocitá Úlehla, jenže jeho přehození brankáře končí pouze na břevně. O tři minuty později se po střele ze skrumáže vyznamenává Mada. V 60. minutě další příležitosti Frýdku-Místku, když Úlehla centruje z levé strany, ale Krpec ve skluzu neúspěšný. Tříbodová pojistka přišla v 86. minutě. Domácí zahrávali z poloviny hřiště brankářem trestný kop. Ten chytil Mada a dlouhým výkopem poslal do brejku Úlehlu. Útočník Frýdku v souboji s vracejícím se brankářem domácích uspěl a střelou do prázdné branky pečetil zaslouženou výhru valcířů. Ti teď mají před sebou další utkání na hřišti soupeře. Ve středu 24. května hraje Frýdek od 17.30 hodin v Kravařích.
Frýdek-Místek: Mada – Pernikář, Odstrčilík, Adam (74. Hrdlička), Prokeš – Polášek (86. Jordan), Vojvodík, Němec, Žáček – Krpec, Úlehla (89. Ďurfina). Trenér Karel Orel.