Vrátili se z Polska

Antonín Surma

30. 8. 2006

V úterý 29.8. skončil v Polsku XI.Mezinárodní šachový festival „Koník mořský Rewala 2006“. Turnaj se odehrával ve dnech 20.-29.8. v Rewalu. Členům Beskydské šachové školy se turnaj moc nevydařil a končili většinou v poli poražených. Přesto celkové hodnocení vyznívá pozitivně, protože na turnaji reprezentovali Frýdek-Místek starší a mladší žáci a konkurenti jim byli, ať dospělí šachisté či dorostenci a junioři. Mladí šachisté získali cenné zkušenosti, které jistě uplatní v „barvách“ Beskydské šachové školy v mistrovských soutěžích , které startují již v září.

„A“ turnaji hráli starší žáci sourozenci Miturovi a měli to v silné mezinárodní konkurenci dospělých velmi těžké, o čemž napovídá i jejich nasazení do turnaje. V 131 členném startovním poli na pozicích číslo 95-Karel a 110-Magdaléna. Nakonec se Karel Mitura dokázal prosadit a v jedenáctikolovém turnaji získal 5,0 bodů. Magdaléně se hra nedařila a skončila hluboko v poli poražených se ziskem 3,0 bodů

84. Přidalová Tereza 3,0 b.

V „C“ turnaji startovalo 96 šachistů a byl určen mládeži do 16 let. Beskydskou šachovou školu ve startovním poli reprezentovali jen mladší žáci (do 12 let) a i pro ně byl turnaj především sbíráním zkušeností. Nejvíce na sebe upozornil svou hrou Petr Fiala, který v devítikolovém turnaji získal 5,0 bodů a umístil se na 33.místě. Další naši zástupci již střídali světlé okamžiky s těmi horšími a svým umístěním potvrdili své nasazení do turnaje.

Bližší informace o turnaji a aktuální výsledky najdete na webových stránkách Beskydské šachové školy – www.chessfm.cz