Archiv

Antonín Surma

10. 5. 2006

13.ročník mezinárodního šachového turnaje „Ostravský koník“

Mládežničtí členové Beskydské šachové školy se zúčastnili ve dnech 29.4. – 7.5. 13.ročníku mezinárodního šachového turnaje „Ostravský koník“. Hrály se celkem dva turnaje „A“ a „B“.
V hlavním „A“ turnaji jsme měli pět zástupců a vedli si výborně. Ve vynikající formě se představil šéftrenér Beskydské šachové školy mezinárodní mistr Sergej Berezjuk. Od počátku nikoho nenechal na pochybách, že přesto že se věnuje především trenérské práci, šachy hrát stále umí. V devítikolovém turnaji neokusil hořkost porážky, šest partií vyhrál a tři partie remizoval. S celkovým ziskem 7,5 bodů obsadil 1.místo a po zásluze se může radovat z vítězství – skvělá reprezentace BŠŠ !! Další naši zástupci si také vedli úspěšně, ač věkem mladší dorostenci dokázali v turnaji uspět:
15. Rojíček Vojtěch 5,5 b.
17. Kočiščák Jiří 5,5 b.
34. Štukner Šimon 4,5 b.
56. Novosadová Kristýna 3,0 b.

Ve vedlejším „B“ turnaji na sebe upozornil výborným výkonem mladší žák Jakub Rabatin, který dokázal v konkurenci dospělých obsadit pěkné 10.místo ziskem 5,5 bodů. Jakub bude oporou v našem týmu na MČR družstev mladších žáků 2006 a poslal všem svým soupeřům skvělou vizitku. Další členové BŠŠ ještě nedosáhli ani věku 10 let a turnaj byl pro ně především sbíráním zkušeností. Přesto nedali svou kůži lacino, o čemž svědčí jejich umístění a bodové zisky: