Získali 7 medailí !

Antonín Surma

20. 11. 2006

Beskydská šachová škola 2 zlaté medaile
Vynikajícími výsledky se mohou prezentovat členové Beskydské šachové školy z prestižního mezinárodního turnaje v Piešťanech na Slovensku. Šachisté ve dnech 15.-19.11. reprezentovali město Frýdek-Místek v „OPEN CK Pressburg 2006“. Turnaje se účastnilo 125 šachistů ze 4 zemí Evropy – SVK, ČR, POL, GER. Naši třináctičlennou výpravu vedlo trio trenérů Sergej Berezjuk, Stanislav Jasný a Pavel Benčo.
Všech třináct zástupců Frýdku-Místku skončilo v celkovém pořadí na lepších místech než bylo jejich nasazení, většina z nich si dokonce vylepšilo své FIDE ELO (mezinárodní ocenění výkonnosti hráče)!!
Nejlépe si vedl Vojtěch Rojíček, který skončil na celkovém 7.místě se ziskem 5,5 bodů ze 7 partií. Vojtěch dokonce atakoval v posledním kole 1.místo, stačilo jediné, vyhrát v 7.kole s mezinárodním mistrem Lančem ze Slovenska, který byl velkým favoritem v partii i v turnaji. Partie to byla velmi bojovná, leč v uvozovkách jen remízová. A tak z celkového vítězství se nakonec radoval I.Lanč. Přesto Vojta svým výkonem získal v kategorii osmnáctiletých 2.místo a výrazně si řekl u kapitána extraligového „A“ týmu BŠŠ o místo v základní sestavě.
Svou výbornou formu z posledních měsíců (v říjnu zisk titulu mistra ČR juniorů i dorostenců) potvrdil teprve třináctiletý Jiří Kočiščák, který obsadil pěkné 12.místo a navrch získal bronzovou medaili v kategorii hráčů do 18 let a zlatou medaili v kategorii chlapců do 14 let.
Další medaile získali díky výborným výkonům po zásluze ve svých kategoriích Karel Mitura – zlato, Tomáš Pecha a Vladan Pecha – stříbro, Jan Krejčí – bronz.

Všem členům Beskydské šachové školy děkujeme za vzornou reprezentaci Frýdku-Místku a přejeme mnoho úspěchů na dalších turnajích.