Získali stříbné a bronové medaile

Antonín Surma

9. 5. 2006

Krajský přebor družstev mladších žáků 2006

Beskydská šachová škola si výborně vedla v sobotu 6.5. na Krajském přeboru družstev mladších žáků 2006. Bojovalo se nejen o zisk mistrovských titulů, ale v sázce bylo i jedno postupové místo pro vítěze turnaje na Mistrovství České republiky, které se bude konat ve dnech 16.-18.6. ve Stráži pod Ralskem. Na MČR bude startovat 24 nejlepších týmů, které si vybojovaly postup na prestižní turnaj vítězstvím v krajských přeborech nebo bylo mezi devíti týmy, které měly zajištěný postup na základě loňských výsledků. Beskydská šachová škola byla na MČR 2005 více než úspěšná, když „A“ tým získal 1.místo, „B“ tým skončil na 3.místě a „C“ družstvo obsadilo pěkné 6.místo.
V krajském přeboru proto nastoupily družstva BŠŠ „D“ a „E“ a vedla si výborně. Na kýžené 1.místo sice naši šachisté nedosáhli, protože ze zaslouženého 1.místa se radují v SK Slavii Orlová. Ale zisk stříbrných a bronzových medailí je skvělá vizitka koncepční práce všech v Beskydské šachové škole. Gratulujeme hráčům k výborným výkonům a přejeme jim hodně úspěchů i na dalších turnajích.