ATLETEM ROKU 2006 PETER MIKULENKA

atletika

14. 1. 2007

Atletický oddíl TJ Slezan Frýdek-Místek na výroční členské schůzi rovněž vyhlásil nejlepší atlety uplynulého roku. Jedničkou se stal Peter Mikulenka, který vybojoval dvě stříbra na mistrovství ČR mužů a to na 3000 m překážek a v přespolním běhu a svými výkony si vybojoval místo v seniorské reprezentaci. Na druhé místo se prosadil dorostenecký mistr České republiky v chůzi na 5000 m Roman Říha, ktarý je rovněž v reprezentaci a je žhavým želízkem pro start na Mistrovství světa do 17 let. Třetí místo patří dašímu medailistovi z republikového šampionátu, tentokrát mezi žáky na 3000 m Petru Lukešovi. Ten navíc vybojoval zlatou medaili na Evropských atletických hrách mládeže na 1500 m. Další pořadí nejlepších : 4.Miroslav Lepíček (800 m), 5. štafeta žáků 3×300 m ve složení Vojtěch Sačko, Lukáš Ulmann, Michal Štefek, 6. Jana Lepíková (kladivo), 7. Michaela Bubiková (800 m), 8. Michal Štefek (300 m, překážky, oštěp). Talentem roku byl vyhlášen mladší žák Tomáš Filipec (800 m za 2.14 minuty) a předžačka Kristýna Vepřeková (dálka 476 cm).