NOVÉ MOBILNÍ VÁHY DÍKY PŘÍSPĚVKU MĚSTA

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

23. 1. 2022

200 tisíc korun přispělo město Frýdek-Místek policii na pořízení nových mobilních vah. Zařízení slouží ke kontrolnímu vážení nákladních automobilů.

Město se na zařízení složilo spolu s okolními obcemi, které usilují o to, aby kontroly přetížených vozů probíhaly častěji.

„Naší snahou je zamezit přetěžování komunikací, a tím také jejich ničení. Policisté výrazně přetížené nákladní vozy odstaví a jejich provozovatelé je budou muset přeložit, aby hmotnost nákladů odpovídala předpisům,“ vysvětlil náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011).

V Moravskoslezském kraji byly dosud jediné mobilní váhy, nově zakoupené bude využívat pouze Dopravní inspektorát Frýdek-Místek. Zařízení vychází na zhruba půl milionu korun.