VZPOMÍNKA NA BOJ O CZAJANKOVA KASÁRNA

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

15. 3. 2022

Zástupci města vzdali hold vojákům, kteří se postavili se zbraní v ruce okupantům.

V den 83. výročí boje o Czajankova kasárna 14. března 2022 se uskutečnil u památníku v místě bývalých kasáren v Místku pietní akt.

Primátor Petr Korč (Naše Město F-M) v krátkém proslovu popsal střet československých vojáků s německými okupanty, kteří při obsazování tehdejšího Československa jako jediní bránili svá kasárna. „Nyní jsme v situaci, kdy je odkaz mužů, kteří pozvedli zbraň velmi aktuální. Ukrajinští vojáci brání nejen svou svobodu a svou vlast. I proto, tak jako před osmi desítkami lety dochází k sjednocení celého civilizovaného světa proti agresorovi.“

Pietní akt uspořádalo město Frýdek-Místek s frýdecko-místeckou jednotou Československé obce legionářské. Zúčastnili se také příslušníci Krajského vojenského velitelství Armády České republiky, spolků a organizací a veřejnost. K památníku položili věnce a kytice.

Foto: Náměstek primátora Jiří Kajzar (vlevo) a primátor Petr Korč (oba Naše Město F-M) kladou k památníku věnec.