Fotbal FM – ml.žáci v Polsku pátí

30. 1. 2007

Mladší žáci Frýdku na turnaji v Katowicích Mladí fotbalisté Frýdku-Místku (ročník 1995) přijali pozvání fotbalového klubu Rozwój Katowice na mezinárodní halový turnaj v Polsku. Turnajového klání se zúčastnilo deset týmů, které pořadatelé rozdělili do dvou skupin po pěti. Mladí valcíři hned v úvodním střetnutí na turnaji narazili na domácí mužstvo. Po velmi vyrovnaném boji nastřelili frýdecko-místečtí hráči dvě tyčky, ale branku se jim nakonec vstřelit nepodařilo. Tu naopak dali hráči Katowic pět minut před koncem duelu a zápas tak domácí tým vyhrá tím nejtěsnějším rozdílem 1:0. V dalších dvou zápasech již hráči Frýdku nezaváhali. Družstvo Podbieskidzie Bielsko-Biala porazili valcíři 2:0, když branky dávali Neumann a Celba, a tým Zaglebie Sosnowiec podlehl Frýdku těsně 2:1 (Šimík, Kučák). Závěrečný zápas v základní skupině s mužstvem GKS Katowice rozhodoval, který z těchto dvou týmů postoupí s domácími do semifinále. Frýdku stačila k jistotě postupu remíza. Utkání začalo svižně a již ve druhé minutě byla odpískána v náš prospěch penalta za sražení Celby. Výhodu pokutového kopu však Papaj nevyužil. Fotbalisté GKS vzali utkání opravdu prestižně, výsledkem toho byla velmi tvrdá hra z jejich strany, která naštěstí neskončila žádným vážným zraněním našich fotbalistů, ale také bohužel tyto zákroky nebyly ze strany rozhodčích vůbec potrestány. Tři a půl minuty před koncem se katovičtí fotbalisté nádherně trefili střelou k tyči a na mladé valcíře tak nakonec zbyl pouze boj o konečné páté až osmé místo. Nejprve přišel na řadu souboj s Baníkem Ostrava, který Frýdek vyhrál 3:2 a v přímém souboji o pátou příčku se valcíři opět střetli s mužstvem Zaglebie Sosnowiec. V páté minutě jsme se ujali zásluhou Neumanna vedení 1:0, jenže Poláci dokázali v osmé minutě vyrovnat. Už už to vypadalo na pokutové kopy, když pět sekund před závěrečným klaksonem propálil vše, co mu stálo v cestě, Burda. Frýdek tak zvítězil 2:1 a na turnaji v Katowicích skončil nakonec pátý. Konečné pořadí: 1. Ruch Chorzów (Polsko) 2. Rozwój Katowice (Polsko) 3. GKS Katowice (Polsko) 4. Slavia Ruda Slaska (Polsko) 5. Fotbal Frýdek-Místek (ČR) 6. Zaglebie Sosnowiec (Polsko) 7. FC Baník Ostrava (ČR) 8. Raków Czenstochowa (Polsko) 9. Rozwój Katowice II. (Polsko) 10. Podbeskidzie Bielsko-Biala (Polsko)