Archiv

Antonín Surma

3. 1. 2007

Stanislav Jasný vítězem

Členové Beskydské šachové školy reprezentovali město Frýdek-Místek v Třinci (26.12.-2.1.)na mezinárodním šachovém turnaji „TŘINEC OPEN“. Celkem se zúčastnilo 53 šachistů ze 6 zemí Evropy – ČR, SVK, POL, RUS, AUT, ROM, z toho šest hráčů se může pyšnit titulem mezinárodní mistr. Beskydskou šachovou školu reprezentovalo sedm hráčů: Michaela Pavelková, Karolína Langerová, Jakub Langner, Vladan Pecha, Stanislav Jasný, Tomáš Pecha a Vojtěch Rojíček. Nejvýše nasazenými z našich hráčů byli Stanislav Jasný č.7 a Vojtěch Rojíček č.13.
Vynikajícím výkonem se prezentoval Stanislav Jasný, který dokázal z devíti partií vybojovat 7,5 bodů a zcela zaslouženě celý turnaj vyhrát. S.Jasný má v posledních měsících výbornou formu a korunoval ji vítězstvím na tomto prestižním turnaji. Uznání si zaslouží i s ohledem na fakt, že v Třinci působil i v roli trenéra svých svěřenců a ti mu udělali radost. Šestnáctiletý Vojtěch Rojíček v nabité mezinárodní konkurenci zaostal jen o 5 příček za svým trenérem a ziskem 6,0 bodů obsadil výborné 6.místo a zanechal za sebou řadu renomovaných šachistů. Vojta nedávno dokonce debutoval za extraligový Frýdek-Místek a obě partie dokázal vyhrát. Zdá se, že ve Frýdku-Místku nám roste další hráč s myšlenkami na titul mezinárodního mistra!! Pěknou hrou se představil i další svěřenec S.Jasného Tomáš Pecha, který získal 5,0 bodů a umístil se na slušném 16.místě a dokázal si připsat další FIDE ELO body na své konto. Ostatní členové Beskydské šachové školy střídali světlé okamžiky s horšími.
Rádi touto cestou děkujeme hráčům Beskydské šachové školy za vzornou reprezentaci města Frýdku-Místku a všech partnerů Beskydské šachové školy.