Robert Schedling

22. 1. 2007

Frýdek uspěl v Olomouci

SIGMA OLOMOUC B – FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK 0:2 (0:2)

Trenér třetiligových fotbalistů Frýdku-Místku Radoslav Látal sehrál o víkendu kromě turnajového utkání v Novém Jičíně ještě přátelský duel s rezervou ligové Sigmy Olomouc. Valcíři zvítězili o dvě branky.

Na zimním fotbalovém turnaji v Novém Jičíně zatím fotbalisté Frýdku-Místku na své první vítězství ještě čekají. V neděli se jej ale dočkali v dalším přípravném střetnutí, které valcíři odehráli na umělé trávě v Olomouci. Soupeřem Frýdku byla rezerva prvoligové Olomouci. Frýdek-Místek se na Hané představil v daleko silnější sestavě, než v jaké hráli v sobotním turnajovém klání s 1.Valašským FC. Trenér Látal poslal do první půle své svěřence ve zcela novém herním systému. Od klasiky 4-4-2, ve které valcíři hráli po několik sezón, se hráči od úvodního hvizdu rozestavili na 3-4-2-1. Průběh první půle pak zcela jasně vyzněl ve prospěch hostující jedenáctky. Po čtvrthodince hry zahrával z levé strany standardní situaci Němec a jeho centrovaný míč poslal hlavou za záda bezmocného brankáře domácích Hrdlička. Ve 20. minutě to bylo již 0:2, když se kopala penalta za sražení Cesneka v pokutovém území domácích. Úspěšným exekutorem byl Fujerík. Ten je ve Frýdku na zkoušku z Tescomy Zlín a o jeho případném příchodu se stále ještě jedná. Stejně tak probíhají jednání o dalším možném posílení třetiligového týmu z Frýdku u Kufy (Hranice) či Myšinského (Český Těšín). Ve druhé půli začali být domácí fotbalisté aktivnější, ale navíc, než na nastřelenou tyč, se již nezmohli. Frýdek ještě zahrozil po rohovém kopu, jenže Cesnek nedokázal na zadní tyči usměrnit míč do branky. Frýdecko-místečtí fotbalisté odjíždějí v pátek 26. ledna na soustředění do Břeclavi. Po svém návratu ve středu 31. ledna sehrají od 19.00 hodin utkání třetího kola Novojičínského poháru s domácím mužstvem Nového Jičína.

Frýdek-Místek: Dittert (46. Antošík) – Pernikář, Hrdlička, Adam (75. Prokeš) – Jordán (82. Matějka), Kufa, Cesnek, Macura (70. Zachoval) – Němec (59. Oborný), Fujerík (80. Žáček) – Myšinský (56. Krpec). Trenér Radoslav Látal.