Šestnáctiletý drtí „dospěláky“

Antonín Surma

28. 12. 2006

Vojta Rojíček vítězem

V sobotu 23.prosince se uskutečnil šachový turnaj v bleskovém šachu „O Dobrotinského krále“. Turnaj uspořádali šachisté z TJ Sokol Dobrá a na startu se sešlo 31 hráčů. Turnaje v bleskovém šachu jsou velmi populární, protože každý hráč má na partii jen 5 minut a tak není nouze o překvapivé výsledky. Konkurence byla velmi kvalitní, vždyť ve startovním poli byli i dva mezinárodní mistři. Ovšem hlavní hvězdou dne byl člen Beskydské šachové školy šestnáctiletý Vojtěch Rojíček. Vojtěch, který má již na svém kontě řadu mistrovských titulů v mládežnických kategoriích se „dospěláků“ nezalekl a v 30 kolovém turnaji porážel jednoho soupeře za druhým a záhy nebylo o vítězi turnaje pochyb. Vojta nasbíral na své konto obdivuhodných 25 vítězství a jen pěti hráčům povolil remízu. Absolvoval turnaj bez jediné porážky a ziskem 27,5 bodů v turnaji zcela dominoval a stal se „Dobrotinským králem“ – gratulujeme!!
Další hráč z BŠŠ Pavel Benčo skončil na pěkném 9.místě.