Sokolky se po Novém roce trápily

MM F-M

8. 1. 2005

Extraligové volejbalistky Sokola Frýdek-Místek se v prvním letošním soutěžním zápase docela trápily se soupeřem, který mu v tabulce dýchá na záda – Slavií Praha. Dokázaly se sice vyhrabat z nepříznivého stavu 0:2 na sety, ale v tie-breaku se znovu do sedla dostaly hostující hráčky. Zpočátku to vypadalo, jako by sokolky ještě vstřebávaly cukrovíčko, a tak po volejbalu mnohem dychtivější Pražanky v zaplněné hale uštědřily roztěkaným domácím pořádný nářez – 25:15. Frýdek-Místek se pak částečně zlepšil, ale rozjetá Slavia urvala i druhou sadu, i když už těsnějším výsledkem 25:20. Až ve třetím dějství se karta obrátila a pro změnu Sokol zopakoval, ale tentokrát ve svůj prospěch, přesvědčivý výsledek z úvodního setu. V tu dobu se výjimečně dařilo Janě Šímové, kterou napodobila výborným výkonem v dalším setu, kdy Slavia uhrála jen o bodík víc, Veronika Kadlecová, která se prosazovala skákaným servisem i útokem ze zadních pozic. Zápas ke spokojenosti publika dospěl do tie-breaku, ve kterém se znovu našlo hostující družstvo. V polovině zkráceného setu sice nahrávačka Andrea Krupníková bodem přímo ze servisu stanovila stav při změně stran na 8:7 pro domácí, ovšem na další bod pak Sokol čekal až příliš dlouho. Slavia Praha otočila na 12:8 a nakonec i vyhrála 3:2 na sety. Poslední míč jako by dokresloval jistou marnost sokolského počínání. Vydařený útok středem se odrazil od hlavy slávistického libera zpátky do pole domácích, které už nedokázaly zareagovat. Výsledek nic nemění na tom, že Sokol Frýdek-Místek si s přehledem drží lepší čtyřku v tabulce a třetím místem v průběžném pořadí si prozatím drží loňskou celkovou pozici, což nelze brát jinak než jako úspěch.