Úspěch v Německu

Antonín Surma

8. 1. 2007

10.ročník „OPEN v GUBENU“

Ve dnech 2.-6.ledna se zúčastnili dva členové Beskydské šachové školy Magdaléna Miturová (13 let) a Karel Mitura (15 let) mezinárodního šachového turnaje v Německu 10.ročníku „OPEN v GUBENU“. Oba věkem ještě žáci dokázali město Frýdek-Místek řádně zviditelnit! Startovní pole čítalo celkem 120 šachistů z 7 států Evropy (GER, POL, HUN, BLR, CZE, FRA, BUL) a z toho 5 hráčů s titulem mezinárodního mistra a 5 hráčů s titulem mistr FIDE.

Karel Mitura byl nasazen do turnaje na základě výkonnosti jako č.54 a Magdaléna Miturová jako č.65. Na podobných místech měli naši zástupci v turnaji i skončit, leč Karel s Magdou zabojovali a v tvrdé konkurenci se prosadili. Lépe se vedlo Magdaléně, která z devíti partií 4x vyhrála + 3x remizovala + 2x prohrála, získala tedy 5,5 bodů a obsadila celkové 34.místo a mezi ženami skončila dokonce na 3.místě! Karel získal celkem 5,0 bodů (3x výhra, 4x remíze, 2x prohra) a obsadil 41.místo.

Oběma sourozencům děkujeme za vzornou reprezentaci města Frýdku-Místku, Beskydské šachové školy a přejeme mnoho sportovních úspěchů.