Velká vánoční soutěž pro dětí z Frýdku, z Místku a z Palkovic!

Miroslav Sykora

26. 12. 2006

Škola TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek navázala na dřívější první vlaštovky, soutěže, které se kdysi nazývaly Chon-Ji Kyong-Gi a byly určeny nejnižším technickým stupňům v oddíle, tenkrát se ještě cvičilo v tělocvičně na Okresním ředitelství Policie ČR. Tenkrát jsme neměli tolik členů jako dnes, a proto soutěž nebyla dělena podle věku, ale pouze podle pásu. Vítězové kategorií si odnášeli jako cenu nejčastěji dobok, kategorií však nebylo tolik.      V dnešní době, jelikož naše největší členská základna spočívá v dětech, jsme povinováni udělat alespoň 1x ročně pro ně soutěž, která by se mohla zalíbit každému z nich, i když nezvítězí. Příprava plochy tělocvičny 8. základní školy byla zahájena od 16.00.      Start soutěže ve středu 20. prosince 2006 byl naplánován na 17.00 hod. Při počtu soutěžících 76 je čas ukončení a předání dárků lehce po 20.00 skvělý. Soutěžili jsme na 2 ringy a velké poděkování patří koučům: Michal Košátko, Ondřej Ondruško, Filip Gavlas, Radim Koziar, Lumír Kunz, všichni v nejrůznějších kostýmech, a další případní členové závodního týmu Frýdku-Místku, kteří byli pohotově k ruce. Dost pobavilo vyhlašování kdo se připraví na zápas, jako např. Nováková – červená šerpa, anděl – modrá šerpa. Anděl pobavil úzce sepnutou sukní z prostěradla, takže nemohl používat techniky kopů ani na střední pásmo a při rychlejším ústupu většinou kvůli úzké sukni padal k zemi, ale tak umně, že si nikdy nepoškodil křídla, která měl na zádech. Dále se u zápasišť objevovali tři Santové a jeden ruský bojar.      Soutěž v technických sestavách byla o medaile a diplomy, bylo celkem 8 kategorií. Děti byly vždy vyhlášeny a nastoupily k vánočnímu stromečku, kde jim byly medaile a diplomy předány. Soutěž ve sportovním boji měla charakter jednoho zápasu pro každé dítě. V případě, že někdy soupeř z předem nalosovaných zápasů vypadl, byl vybrán adekvátní bojovník, podle váhy i výšky, nebo zaskočil kouč. Některé děti tak ve svém prvním sportovním boji v životě nastoupili např. proti Mistru světa – Michal Košátko. Ten byl však oděn do červenobílého kostýmu Santy, s čepicí a bílými vousy.      Vynasnažili jsme se sehnat dostatečné množství cen a dárků, i s ohledem na vánoční atmosféru. Za to děkujeme Janě Hoňkové, Pavlíně Drescherové, Jitce Votýpkové, Miroslavu Sýkorovi a dalším dárcům, jejichž jména by stála také za zveřejnění.      V rámci závěrečného vyhlašování byli představeni bojovníci a bojovnice, kteří nejvíce zaujali porotu. Bylo jich celkem 22, 17 chlapců a 5 děvčat.      Soutěž organizačně zajistili zejména Jana Hoňková a Michal Košátko. Na soutěži velmi pomohli rozhodčí: Miroslav Sýkora, Jana Žylová, Kateřina Birkášová, Hana Velčovská, Petr Kupčák, Radim Poloch, Martina Žáková, Tomáš Mamula, František Chromák, Kateřina Kolářová, Jana Koloničná, Rostislav Pešák. Za zdravotní dohled děkujeme zástupcům Červeného kříže. Záběry ze soutěže byly zaznamenány na videokameru. Nakonec dovolte, abych vyjádřil poděkování hojné návštěvě rodičů, děkujeme za podporu akce. Mirek Sýkora, 26.12.2006.