Vítězství

Antonín Surma

15. 1. 2007

Krajská soutěž – 6.kolo

Družstvo BŠŠ „C“ zavítalo v neděli 14.ledna do Stonavy, kde se střetlo v 6.kole „Krajské soutěže družstev“s tamními šachisty sdruženými v Šachovém klubu Stonava. Šachisté Frýdku-Místku, kteří ještě pořád touží atakovat medailové pozice, nečekalo lehké utkání. Stonava byla po 5.kole na výborném 3.místě a Frýdek-Místek až na 6.místě. Jenže rozdíl byl jen tři body, tj. jedno vítězné utkání a tak bylo jasné, že vítěz utkání získá pomyslně bodů „6“. Kapitán družstva BŠŠ „C“ Aleš Kocur měl nesnadný úkol, dát tým před důležitým utkáním dohromady, přestože někteří hráči nemohli nastoupit z důvodů zaměstnání, nemoci či mladí talenti měli soustředění. Přesto se kapitánovi podařil malý zázrak a osm hrajících reprezentantů Frýdku-Místku nastoupilo. Odměna byla pak sladká! Beskydská šachová škola po pětihodinovém souboji v utkání zvítězila přesvědčivě 5,5 – 2,5 a díky zaslouženému vítězství se vyhoupla na hezké 4.místo tabulky. Gratulujeme!
Za Frýdek-Místek bodovali: své partie vyhráli Slovák Petr, Lepík Jaroslav, Kocur Aleš, Holeček Vladimír, Rechtenberg Karel, remizoval Sedláček Jiří.

Podrobnosti o mistrovských soutěžích a šachovém dění ve Frýdku-Místku najdete na webových stránkách Beskydské šachové školy – www.chessfm.cz .